Zahradný nábytok


O záhradnom nábytku

Začína sezóna záhradných párty, grilovačiek a užívania si slnečných lúčov na záhrade či terase. Je načase pozametať a skultivovať vonkajší priestor a zaobstarať si pohodlný nábytok, ktorý si budete môcť naplno užiť počas celého leta. Aby ste si ho užili aj ďalšie sezóny, dobre si premyslite jeho výber.

Každý nábytok by sa mal vyberať na základe dizajnu, kvality, ceny, pohodlia a materiálu. A práve pri záhradnom nábytku je najdôležitejší materiál, z ktorého je vyrobený. Materiál musí dobre odolávať nepriazni počasia, ako je napríklad slnečné žiarenie, vietor či dážď.

Niektoré kovy vplyvom poveternostných podmienok ľahko korodujú. Náchylné je predovšetkým železo alebo oceľ. Najvhodnejší materiál je hliník, ktorý by mal mať naviac povrch ošetrený špeciálnym pieskovaným náterom. 

Materiály ako drevo sú zase náchylné na deformáciu a praskanie. Ak sa rozhodnete pre drevený nábytok, učite vyberajte masív, ktorý vydrží aj vonkajšie prostredie, no myslite aj na to, aby bol ošetrený ochranným lakom.

Pokiaľ si na svoj nábytok na záhrade vyberiete čalúnenie alebo podsedáky, myslite pri výbere na to, aby bol materiál odolný voči UV žiareniu, ktoré spôsobuje vyblednutie materiálu.

Môže sa stať, že raz za čas príde smršť v podobe silného vetra. Aby ste nábytok nenaháňali po celej záhrade, vyberajte materiál, ktorý je dostatočne ťažký na to, aby odolal silnému vetru, a zároveň dostatočne ľahký, aby ste nemali veľký problém ho po sezóne odložiť.

Výrobcovia záhradného nábytku

  • Teak it and go (Teak-it.sk) – táto spoločnosť vyrába kvalitný záhradný nábytok v modernom, ale aj klasickom dizajne. Kombinuje materiály tak, aby boli odolné voči vonkajším vplyvom, a zároveň vám dopriali maximálne pohodlie.
  • Svet ratanu (Svetratanu.sk) – prináša kvalitný a dizajnový ratanový nábytok, ktorý uspokojí aj náročného zákazníka. Záhradný nábytok je vyrobený z umelého ratanu, ktorý je odolný proti počasiu a je cenovo prijateľný.
  • Nábytok Mirek (Nabytokmirek.sk) – spoločnosť vyrába drevený záhradný nábytok z masívu, a to zo smrekového, borovicového a dubového dreva. Na trhu sú už viac ako 18 rokov a garantujú nízku cenu a vysokú kvalitu.

Predajcovia a predajne záhradného nábytku

  • TOM-line (Tom-line.sk) – špecializuje sa na import ratanového nábytku z Malajzie, Indonézie, Thajska či Talianska. Ponúka širokú škálu záhradného nábytku, ktorý je cenovo dostupný, no dokáže uspokojiť aj najnáročnejších zákazníkov.
  • HOLLEX LUXURY LIVING (Hollex.sk) – ponúka exkluzívny nábytok od renomovaných značiek, ktoré patria k špičke nábytkárskych výrobcov. V ich showroome nájdete aj kvalitný sortiment záhradného nábytku od talianskej značky Varaschin.
  • Ratanea (Ratanea.sk) – okrem predaja záhradného nábytku sa spoločnosť venuje aj odbornému poradenstvu pri výbere vhodného nábytku do exteriéru. Sústreďujú sa na predaj ratanového nábytku a svoje produkty sú schopní dodať už nasledujúci deň od objednania.

Galéria záhradného nábytku

V prípade otázok ma neváhajte kontaktovať