Taburety


O taburetoch

Viete o tom, že taburety využívalo panstvo už od dôb Ľudovíta XIV.? Sedenie na taburetoch bolo výsadou šľachty. Neskôr sa z kráľovských komnát rozšírili aj do domácností obyčajných ľudí.

Dnes už taburet veľmi na sedenie nepoužívame. Slúži skôr na to, že si naňho vyložíme unavené nohy, alebo ako odkladací stolík. Zíde sa napríklad ku kreslu, napríklad na odloženie ovládača od televízora, časopisu alebo telefónu. Využívame ho vyslovene už len ako odkladací priestor, ktorý sa raz za čas zíde, napríklad, keď príde veľká návšteva a potrebujete všetkých usadiť.

Výhodou taburetu nie je len to, že si naň položíte nohy alebo noviny, ale aj to, že taburety poväčšine majú úložný priestor. Hodia sa napríklad do spálne ku posteli, kde poslúžia napríklad na odkladanie oblečenia a dovnútra zas môžete dať prestieranie na posteľ alebo čisté posteľné prádlo.

Výrobcovia taburetov

  • Jelínek (Jelinek.eu) – história tejto rodinnej formy siaha až do roku 1897. Majú vlastných špičkových dizajnérov, ktorí dbajú na každý detail. Materiál je z buku a z dubu z českých a slovenských lesov, čo len svedčí o kvalite ich výrobkov.
  • Materasso (Materasso.sk) – úspešný slovenský výrobca matracov, postelí a taburetov s úložným priestorom. Táto severoslovenská rodinná firma si získala svoju klientelu nielen na Slovensku, ale skoro v celej Európe.
  • Mirek (Nabytokmirek.sk) – rodinná firma s tradíciou, ktorá sa zameriava na výrobu nábytku z masívu. Pracujú predovšetkým s materiálom prvej triedy a ich sortiment osloví aj náročných zákazníkov.
  • Nova sedačky (Novasedacky.sk) – ponúkajú tradičný dizajn obohatený o moderné prvky. Dbajú na vysokú kvalitu materiálu a výroby a zameriavajú sa aj na nábytok na mieru, kde sa snažia vyhovieť zákazníkovi do posledného detailu.

Predajne a predajcovia taburetov

  • Room factory (Roomfactory.sk) – firma sídliaca v Bratislave, ktorá svojim zákazníkom prináša kvalitné zahraničné značky. Pokiaľ hľadáte špičkový dizajn za prijateľné ceny, tak navštívte e-shop spoločnosti, kde nájdete široký sortiment výrobkov, ktoré starostlivo vyberajú od renomovaných výrobcov.
  • Mood (Mood.sk) – pre svoj predaj vyberajú nábytok, ktorý je originálny, dizajnový a hlavne kvalitný. Hľadajú to, čo je nevšedné a nájdete to len u nich. Pri výbere myslia na renomé výrobcov a na exkluzivitu výrokov.
  • Boconcept (Boconcept.sk) – popredná maloobchodná značka z Dánska ponúka svoj vlastný sortiment vo viac ako šesťdesiatich krajinách. Okrem dizajnových kúskov, pomáhajú svojim zákazníkom s dizajnom v ich interiéri.
  • Storm nábytok (Nabytokstorm.sk) – na ich predajniach máte možnosť vidieť široký výber tovaru, ktorý si môžete aj vyskúšať. Spoločnosť vydáva tiež katalóg, ktorý pravidelne dopĺňa o nové kúsky.

Galéria taburetov

V prípade otázok ma neváhajte kontaktovať