Detský sedací nábytok


O detskom sedacom nábytku

Výber nábytku do detskej izby je náročnejší ako do iných miestností. Dieťa v priebehu veku mení svoje záujmy a činnosti vo svojej izbe a tomu treba prispôsobiť aj nábytok. Musí byť pre dieťa bezpečný, jeho rozmiestnenie musí byť tak, aby malo dieťa dostatok miesta na svoje hrádky a potrebuje samozrejme aj dostatočné svetlo.

Pri výbere detského nábytku myslite na potreby svojho dieťaťa nielen teraz, ale aj o pár rokov, keď podrastie, aby ste ho nemuseli znovu meniť.

Ideálne je, keď pri narodení dieťaťa máte v izbe iba nábytok, ktorý pre dieťa nevyhnutne potrebujete. Napríklad postieľka, skriňa a poprípade ešte prebaľovací pult.

Sedací nábytok v podstate pre dieťa nepotrebujete až do doby, kedy sa naučí chodiť. Možno si zaobstaráte pre seba na kojenie kreslo, ale myslite na to, že potom ho musíte umiestniť niekde inde, aby v detskej izbe dieťaťu zbytočne nevadilo.

Postupom času bude dieťa potrebovať písací stolík na maľovanie, alebo modelovanie a neskôr aj na čítanie a písanie. Pri výbere stoličky myslite na to, aby bola ergonomicky vhodná pre vaše dieťa, pretože bude na nej tráviť čoraz viac času.  

Sedací nábytok by mal byť vyrobený z materiálu, ktorý neohrozí zdravie vášho dieťaťa. Mal by byť stabilný a vyrobený z kvalitného dreva, ktoré niečo vydrží. 

Výrobcovia detského sedacieho nábytku

  • Jakob (Jakobsro.sk) – profesionálne navrhnutý a vyrobený nábytok na mieru. Ich nábytok spája tradíciu, odbornosť a dlhá životnosť. Ich úspech spie v dôvere a spokojnosti zákazníkov.
  • NábytokKe (Nabytokke.sk) – spoločnosť vyrába nábytok na mieru a zameriava sa na individuálnu realizáciu interiéru. Dokážu prispôsobiť výrobu nábytku na akúkoľvek miestnosť a do akéhokoľvek priestoru.
  • RaS nábytok (Rasnabytok.sk) – rodinná firma, ktorá sa už od vzniku zaoberá návrhom, výrobou a následnou montážou nábytku. Kvalita podniku momentálne vedú synovia zakladateľa, ktorých prioritou je predovšetkým profesionálny prístup, vysoká kvalita produktu.

Predajcovia a predajne detského sedacieho nábytku

  • M.B.M. nábytok (Mbmnabytok.sk) – Firma spolupracuje s priamymi výrobcami a dovozcami zo zahraničia, čo zákazníkom zaručuje rýchle dodanie a reklamačný servis. Okrem predaja sa zameriavajú aj na poradenstvo ohľadom zariadenia interérov.
  • Svet postielok (Svetpostielok.sk) – Pokiaľ hľadáte nábytok pre najmenších, tak máte k dispozícii spoločnosť, ktorá predáva sortiment od talianskych značiek. Ich krédom je tradícia a láska k poctivému drevárskému remeslu, čo sa odráža aj ich sortimente detského nábytku.
  • Black Red White (Brw.sk) – okrem iného sa zameriava na nábytok do študentskej izby. Ich tovar je priamo od výrobcu, ktoré majú naskladnené, preto sa môžete spoľahnúť na rýchle dodanie. Zákazníkom poskytujú široký sortiment kvalitn ého nábytku. 
  • Albero nábytok (Albero.sk) – V ponuke spoločnosti nájdete nábytok od nielen od slovenských renomovaných výrobcov, ale aj európskych. Dbajú na dlhodobú spokojnosť zákazníkov, preto vyberajú len kvalitných dodávateľov.

Galéria detského sedacieho nábytku

V prípade otázok ma neváhajte kontaktovať