Kreslá


O kreslách

Tí z vás, ktorí disponujú väčším priestorom v byte alebo dome a premýšľajú nad pohodlným kreslom, kde si užijú pohodičku vo voľných chvíľach, by mali spozornieť. Kreslo je totiž potrebné vyberať dôkladne, pretože sa stane vašou oázou pokoja, ktorú si chcete určite poriadne vychutnať. Nejde len o vzhľad, ale aj o komfort, ktorý vám dokáže ponúknuť a záleží aj na akú činnosť chcete kreslo využívať.

Pokiaľ na ňom chcete oddychovať pri knižke a občas si aj zdriemnuť, ideálne kreslo je tzv. ušiak. Boky operadla sú zahnuté tak, aby vám pri spánku pohodlne udržali hlavu. 

Ak trpíte bolesťami chrbtice, alebo sa len chcete uvoľniť po náročnom dni, zaobstarajte si masážne kreslo, ktoré vám leňošenie spríjemní relaxačnou masážou.

Keď máte radi klasiku a chcete sa doslova ukolísať k spánku, oceníte hojdacie kreslo. Toto kreslo je ideálne aj pre čerstvé mamičky, ktoré chcú pohodlne uspať svoje dieťa.

Ak máte dostatok priestoru a potrebujete sa poriadne vystriesť, ideálny výber je pre vás leňoška. V priestrannej obývačke sa leňoška môže stať aj pekným dekoratívnym doplnkom.

Kto si rád užíva pozeranie televízie s vyloženými nohami, nie je nič lepšie, ako pozerať film na pohodlnom rozkladacom kresle.

Je len na vás, aké kreslo sa pre vás stane symbolom pokoja a relaxu. Hlavné je, aby ste sa cítili príjemne a samozrejme nezabúdajte na to, že v miestnosti máte aj iný nábytok. Myslite preto na potrebný priestor, vhodný dizajn a farebnú kombináciu, ktorá bude ladiť s celou miestnosťou.

Výrobcovia kresiel

  • Vazo nábytok (Vazonabytok.sk) – slovenský výrobca nábytku, ktorý sa zameriava aj na interiérový dizajn, funguje už od roku 1991.
  • Drevona (Drevona.sk) – táto spoločnosť je na slovenskom trhu už od roku 1949. Sústreďuje sa na výrobu a predaj nábytku a svoje výrobky vyváža aj do zahraničia.
  • Sedačky Phase (sedackyphase.sk) – je to špecialista na sedačky a kreslá. Vyvíjajú vlastný dizajn, ktorý spájajú s poctivou remeselnou výrobou. Svoje výrobky ponúkajú vo vlastných predajných sieťach.
  • Brik (Brik.sk) – kladú dôraz na na precízne remeselné spracovanie a ich produkty sa vyznačujú nadčasovým dizajnom. Spoločnosť dbá na životné prostredie, a preto sa pri výrobe zameriava na recyklovateľné materiály. 

Predajcovia a predajne kresiel

  • Sedačky Beta (Sedackybeta.sk) – predajca sa zameriava na kvalitné materiály od renomovaných dodávateľov. Ponúka veľký výber poťahových látok a koží vrátane bezplatnej dopravy po celom Slovensku.
  • Phase (Phase.sk) – špecializuje sa predovšetkým na predaj sedačkiek. Zákazníkovi ponúkajú sedacie súpravy v nadčasovom dizajne, kvalitnú remeselnú výrobu a vlastnú predajnú sieť po celom Slovensku.
  • Sofaland (Sofaland.cz/sk) – táto česká sieť sa špecializuje na predaj sedacích súprav s nadčasovým dizajnom. Ponúka nábytok vyrobený na Slovensku, v Českej republike a v Nemecku. Je známy svojou know-how technológiou a vybranými nemeckými dizajnérmi. 
  • Tempo nábytok (Temponabytok.sk) – Tempo nábytok ponúka najširší výber sedacích súprav. Prezentuje sa ako firma s kvalitným, funkčným a dizajnovým nábytkom.

Galéria kresiel

V prípade otázok ma neváhajte kontaktovať