Sedací nábytok


O sedacom nábytku

Po náročnom dni sa určite tešíte na odpočinok doma pri dobrej knižke alebo pohári vínka. Aby ste si svoj odpočinok užili čo najviac, dbajte na správny výber svojho sedacieho nábytku, pretože pohodlie je pre odpočinok veľmi dôležité.

Na čo si dávať pri výbere sedacieho nábytku pozor

Kúpa niektorého sedacieho nábytku nie je lacná záležitosť. Hlavne ceny gaučov do obývačky sa môžu pohybovať v rozmedzí niekoľkých stoviek eur. Nie je na škodu dávať si pri výbere tohto typu nábytku pozor a radšej, ako sa hovorí, trikrát merať a raz rezať.

Nájdete tu

Oddychujte v pohodlí domova

Priestorová dispozícia bytu

Pri výbere sedacieho nábytku dbajte na to, aby zbytočne nezaberal viac priestoru ako by musel. Miestnosť by mala byť bez problémov priechodná, aby sa aj vašej prípadnej návšteve, napríklad v obývačke, dobre pohybovalo. Na druhej strane, pokiaľ máte veľký priestor, nebojte sa ho zaplniť nielen veľkým gaučom, ale napríklad aj pohodlným kreslom na čítanie.

Kvalita výrobku

Aby vám stoličky či kreslo slúžili čo najdlhšie, nepozerajte len na cenu, ale aj na kvalitu. Nie každá kúpa je dobrá len preto, že je za veľmi nízku cenu. Zistite si, z akého materiálu je nábytok vyrobený. Dôležité sú jeho vlastnosti a potrebná údržba.

Užite si pohodlie domova

Dizajn a farebné prevedenie

Takzvané podnikateľské baroko je chvalabohu už minulosťou. V dnešnej dobe sa v rámci dizajnu uprednostňuje minimalizmus. Nie nadarmo sa hovorí, že v jednoduchosti je krása. Niektorí však uprednostňujú rustikálny štýl, ktorý pôsobí viac domácky a pohodlne. Dnes si môžete vyberať skutočne z rôznych dizajnov, farebných prevedení a materiálov, avšak je potrebné myslieť na to, aby všetko spolu pekne ladilo.

Ergonomické riešenie

Sedací nábytok má na pomáhať správnemu držaniu telu a uľahčovať činnosti, ktoré robíte v sede. Dôležitou funkciou, hlavne u vás doma, je kvalitný odpočinok. Každý z nás je výnimočný, a to sa týka aj potreby správneho ergonomického riešenia nábytku.

Dispozícia, ergonomické riešenie a dizajn – dôležité parametre výberu.

Ak si neviete rady, kde zohnať pekný a kvalitný sedací nábytok, dáme vám pár tipov:

Výrobcovia a predajcovia sedacieho nábytku

 • Materasso (Materasso.sk) – rodinná slovenská firma, ktorá sa zameriava nielen na predaj kresiel a taburetiek, ale vyrába aj postele a kvalitné matrace.
 • FINES, a.s. (Fines.sk) – táto spoločnosť je na slovenskom trhu už viac ako 28 rokov. V súčasnosti sa zameriava práve na výrobu sedacích súprav a postelí. Fines okrem výroby a predaja svojich produktov ponúka zákazníkom aj následný servis výrobkov.
 • Peeg-wood (Peeg-wood.sk) – táto spoločnosť sedací nábytok vyrába už od roku 1995. Na výrobu dreveného a čalúneného nábytku používa modernú technológiu, ktorá je cenená nielen na Slovensku, ale ich výrobky sa vyvážajú aj do Švédska, Nemecka, Belgicka, Francúzska, Holandska a iných európskych krajín.
 • Drevona (Drevona.sk) – je slovenský výrobca nábytku, ktorý si potrpí na kvalitu. Táto spoločnosť má dlhú históriu, ktorá siaha až do roku 1949. Okrem svojich výrobkov predávajú aj overených zahraničných výrobcov.
 • INTERSTYLE (Interstyle.sk) – ak hľadáte skutočne najväčšiu predajňu so sedacími súpravami na Slovensku, tak 3000 m2 priestoru plného sedačiek na vás čaká v Ludaniciach.
 • Nábytok4you (Nabytok4you.sk) – prináša svojim zákazníkom kvalitný a cenovo dostupný sedací nábytok, na ktorý svoj predaj sústreďuje. Ak hľadáte veľkú škálu výberu čalúnenia, tak práve táto spoločnosť vám ponúka až 300 vzoriek.
 • Merito (Merito.sk) – firma, ktorá ponúka nábytok pre náročných. Ich nábytok je originálny, ekologický a hlavne je vyrábaný na mieru. Keď si vyberiete práve tohto predajcu, ich internetoví dizajnéri vám poradia zadarmo.
 • M.B.M. nábytok (Mbmnabytok.sk) – Firma spolupracuje s priamymi výrobcami a dovozcami zo zahraničia, čo zákazníkom zaručuje rýchle dodanie a reklamačný servis. Okrem predaja sa zameriavajú aj na poradenstvo ohľadom zariadenia interérov.
 • Svet postielok (Svetpostielok.sk) – Pokiaľ hľadáte nábytok pre najmenších, tak máte k dispozícii spoločnosť, ktorá predáva sortiment od talianskych značiek. Ich krédom je tradícia a láska k poctivému drevárskému remeslu, čo sa odráža aj ich sortimente detského nábytku.
 • Black Red White (Brw.sk) – okrem iného sa zameriava na nábytok do študentskej izby. Ich tovar je priamo od výrobcu, ktoré majú naskladnené, preto sa môžete spoľahnúť na rýchle dodanie. Zákazníkom poskytujú široký sortiment kvalitn ého nábytku. 
 • Albero nábytok (Albero.sk) – V ponuke spoločnosti nájdete nábytok od nielen od slovenských renomovaných výrobcov, ale aj európskych. Dbajú na dlhodobú spokojnosť zákazníkov, preto vyberajú len kvalitných dodávateľov.
 • Reaction (Reaction.sk) – predajca dizajnového a originálneho nábytku, vyrobeného len z kvalitných a prírodných materiálov. Ich ponuka uspokojí aj skutočne náročného zákazníka.
 • Amulu (Amulu.sk) – predajca sa zameriava nielen na domácich, ale aj svetových výrobcov. Tovar distribuuje po celom Slovensku v čo najkratšom čase.
 • Nábytok a kuchyne (Nabytokakuchyne.sk) – rodinná firma, ktorá ponúka široký sortiment moderného, rustikálneho aj klasického nábytku. Ich sortiment je rozšírený aj na bytové doplnky.
 • Hej nábytok (Hejnabytok.sk) – u tejto spoločnosti si môžete vybrať z veľkej škály barových stoličiek rôznych veľkostí a poťahových materiálov.

Vyrábate alebo predávate sedací nábytok a chcete byť tiež v zozname? Napíšte mi, rada vás pridám. Olga

V prípade otázok ma neváhajte kontaktovať